Novinky

Jste tu s námi již 30 let

1. únor 2021 •

Naše společnost oslavila 31. ledna významné jubileum.
Jsme tu 30 let, je nás 125 expertů, našim zákazníkům přinášíme 15 zajímavých produktů/služeb a vstupujeme s platebními technologiemi do dalších zemí světa. Ale náš příběh zdaleka nekončí… a my jsme rádi, že v něm pokračujete s námi.

30 let je hodně dlouhá doba, což platí obzvláště v oblasti platebních řešeních a informačních technologiích na ně navázaných. Mladší generace si zřejmě jen těžko dovede představit, že v roce 1991, kdy naše společnost vznikala, ani neexistovaly chytré mobilní telefony a už vůbec ne s funkcionalitou bezkontaktních NFC plateb. Platební karty teprve na našem trhu začínaly a byly pouze kontaktní s magnetickým proužkem. Místo do platebního terminálu se ovšem vkládaly do tzv. žehličky – mechanického snímače Imprinteru. A pro zajímavost, nyní hojně využívané platební karty od firmy Mastercard teprve v Americe vstupovaly na trh.

Infografika

Od začátku naší existence jsme budovali naši společnost na spolupráci s velkými partnery v B2B segmentu (Business to Business). Naši protistranou v České republice bylo od roku 2000 několik velkých bank s našim kompletním řešením provozu a supportu platebních terminálů a informačních systému pro jejich acquiring.

Později jsme tuto spolupráci rozšířili o obchodní vztahy s významnými integrátory obslužných i bezobslužných zařízení, jejichž počet každým rokem narůstá a nyní spolupracujeme se 189 obchodními partnery. V oblasti bezobslužných zařízení vznikla nová inovativní řešení na principu identifikace zákazníka pomocí jeho platební karty, jako například služba PARKUJ RYCHLE. Zákazník tak zaparkuje i zaplatí parkovné rychle a pohodlně díky své platební kartě. Též vznikl zajímavý projekt Charitativní kiosek, kdy může zákazník svůj peněžní dar vložit dané instituci přes samoobslužný charitativní kiosek svojí platební kartou.

Ve spolupráci s bankami a integrátory bezobslužných zařízení se do budoucna nic nemění, ale v roce 2020 jsme zahájili i přímou spolupráci s jednotlivými obchodníky, kteří chtějí akceptovat platební karty. Vstupujeme tedy i do B2C segmentu (Business to Customer), a to díky našim novým řešením CASHave pokladně a All-in-One zařízení KASA FIK Android Easy.

A jak se nám daří ve světě? V roce 2006 jsme založili dceřinou společnost na Slovensku a vstoupili na trh platebních terminálů na Mauriciu. V roce 2013 jsme otevřeli pobočku v maďarské Budapešti a v roce 2016 vstoupili i na rumunský trh.

Velmi důležitým mezníkem historie naší společnosti byl i rok 2019, kdy se SONET stal členem mezinárodní skupiny Payten, která poskytuje komplexní platební řešení pro finanční a nefinanční instituce s nejvyšší úrovní odbornosti a podpory. Nyní jsme tedy součástí silného nadnárodního seskupení firem se shodnou tržní strategií, které vyznávají stejnou filozofii práce s partnery. Otevírají se nám tak trhy celé střední i jižní Evropy a Jižní Ameriky.

A i když se naše produkty či služby mohou rozrůstat do mnoha zemí, a je nás čím dál více, náš cíl zůstává stejný jako před 30 lety: přinášet na trh taková platební řešení a služby pro naše zákazníky a obchodní partnery, které jim významně pomohou ke spokojenosti jejich klientů a k úspěchu jejich podnikání.

Svět platebních technologiích jde neúprosně kupředu, a tak se ani my nezastavujeme. Náš příběh po 30 let zdaleka nekončí… a my jsme rádi, že v něm pokračujete s námi.

Zpět na všechny články