O nás

 

 

Naše společnost vznikla v roce 1991 a do dnešní doby má za sebou 23 let úspěšné existence.

V současnosti zaznamenáváme mohutný rozvoj jak po stránce obchodní - rozšiřujeme nabídku služeb s přidanou hodnotou (dobíjení kreditu, platba složenek, tankovací a parkovací automaty, multifunkční kiosky, věrností programy, DCC, Hire Purchase, cash-back), tak i vývojové - připravujeme univerzální platformu pro různé typy HW. Pracujeme na zavedení bezkontaktních technologií včetně NFC do našich platebních termninálů a rozšiřujeme jejich porftolio. 

Z těchto důvodů posilujeme naše developerské týmy, upgradujeme informační systém a celkově výrazně upevňujeme pozici na Českém, Slovenském a nyní i na Maďarském trhu. Angažujeme se v odborných fórech, účastníme se konferencí a byli jsme přijati za člena Sdružení pro bankovní karty.

Jsme otevřeni novým obchodním příležitostem a technologickým výzvám.

 

Historie firmy

28.1.1991

Vznik společnosti.

1995

Navázání spolupráce s americkou společností Tandem Computers (světová špička v oblasti transakčních systémů) Tento krok označujeme za strategický milník v existenci naší společnosti, který ovlivnil náš vývoj i další směřování. Získání nové technologie, kterou nám spolupráce přinesla, pro nás znamenal velký posun vpřed. Navázali jsme přímou spolupráci s řadou světově významných společností (ACI – autorizační systém Base24, MPCT – bankovní systém Atlas).

1997

SoNet byl vyhlášen nejlepším VAR (value-added reseller) partnerem v celé Evropě. Zprostředkovali jsme historicky první instalaci non-stop systému TANDEM na Ukrajině.

1999

Firma ACI doporučila SoNet jako vhodného distributora pro americkou společnost Hypercom. V témže roce byl SoNet jmenován jako oficiální distributor Hypercomu pro ČR.

2000

Uzavření smlouvy s Konsolidační bankou o řízení projektu implementace nového bankovního informačního systému. Během 3-leté spolupráce naše společnost navrhla a implementovala některé nové moduly bankovního systému, čímž si v této oblasti získala značnou reputaci.

2005

Americká společnost Hypercom se stala strategickým partnerem SoNet. Díky spolupráci jsme získali více než 20% podíl na českém trhu. Orientace na technologie Hypercom je zároveň naší hlavní obchodní aktivitou.

2008

Stali jsme se Master distributorem společnosti Hypercom pro Český a Slovenský trh.

2009

Pokračujeme v upevnění vedoucí pozice na Slovenském trhu, kde jsme ztrojnásobili počet připojených terminálů v porovnání s předchozím rokem.

2010 

Otevřeno obchodní zastoupení v Praze v business centru Gemini.

2011

V září 2011 došlo pro naši společnost k zásadní mezinárodní akvizici americké společnosti VeriFone, která kupuje našeho výhradního dodavatele terminálů, společnost Hypercom.

2011

Stali jsme se členem sdružení pro bankovní karty SBK. 

2012

Projevují se důsledky akvizice společností Hypercom a Verifone, která pro nás dopadla jednoznačně pozitivně – stáváme se Partnerem VeriFone a otevíráme cestu spolupráce s ostatními dodavateli zařízení. Svoji roli Master distributora zařízení Hypercom si však uchováváme.

Současnost

V roce 2013 jsme otevřeli novou pobočku v maďarské Budapešti. Stejně jako v České a Slovenské republice zde nabízíme kromě platebních terminálů i servisní podporu, helpdesk a komplexní komunikační infrastrukturu.